Manchester United na krilima Casemira izborio osminu finala FA Cupa, uspješan i Tottenham

29/01/2023
1 minuta čitanja

Nogometaši Manchester Uniteda plasirali su se u osminu finala FA Cupa lakom pobjedom nad Readingom rezultatom 3:1.

United nije imao nikakvih problema protiv rivala iz Championshipa, iako u prvom poluvremenu nije bilo golova.

Moglo je, pošto je poništen pogodak Marcusa Rashforda zbog minimalnog ofsajda, a dva puta su Crveni đavoli zaprijetili iz slobodnih udaraca preko Christiana Eriksena i pomenutog Rashforda.

No, na poluvrijeme se otišlo bez golova, a u nastavku prava golijada. Krenulo je pogotkom Casemira koji je “bocnuo” loptu nakon što je izašao sam pred golmana Readinga.

Isti igrač u 58. minuti postiže sjajan gol s distance za 2:0. Tada je bilo jasno da United ide u osminu finala.

Drugi Brazilac iz veznog reda Uniteda Fred pogodio je u 67. minuti vrlo lijepo nakon ubačaja Brune Fernandesa, a konačnih 3:1 postavlja Amadou Mbengoue nakon kornera u 72. minuti.

Gosti su utakmicu završili s igračem manje jer je Andy Carroll dobio dva žuta kartona.

U današnjim duelima FA Cupa nije bilo većih iznenađenja. Tottenham je s 3:0 savladao Preston na gostovanju, a prošli su Leicester, Leeds i Southampton. Čak pet utakmica završeno je neriješenim rezultatom i igrat će se ponovljeni dueli.