TV Sa

Anes Bostandžić osvojio novu medalju na Svjetskoj karate ligi

18/03/2024
1 minuta čitanja

Bosanskohercegovački karatista Anes Bostandžić  nastupio je na još jednoj Karate1 premijer ligi Antalya 2024. Bostandžić je i ovaj put Bosnu i Hercegovinu, karate klub Champion iz kojeg dolazi, Sarajevvo i Općinu Ilidža po ko zna koji put predstavio u sjajnom svijetlu osvojivši bronzanu medalju.

Ovo takmičenje je najveći stepen svjetskog karatea gdje pravo učešća imaju samo 32 najbolja takmičara po svjetskoj WKF raking listi. Anes je jučer u teškoj kategoriji +84kg seniori (Subota) nastupio u eliminacionom dijelu (grupna faza) gdje je u prvom meču pobijedio Tunižanina Choia Houssem Edina rezultatom  2:1, zatim je na red došao domaći takmičar iz Turske Sen Fatih kojeg je Anes savladao maksimalnim rezultatom 9:0.

Za prvo mjesto u grupi i direktan prolazak dalje Anes je morao savladati  Egipćanina Mohammeda Hazema što je i učinio  pobijedivši 3:1. U četvrtfinalu Anes je radio sa  Čileancem Rojas Rodrigom kojeg je pobijedio 4:1, da bi se u polufinalu sastao sa višestrukim svjetskim prvakom  Mahmoudom Taha Tarekom nakon sumnjivih odlukaa prolazi u finale. Naš borac danas je imao meč za bronzu sa Egipćaninom  Elmasry Ahmedom kojeg je pobijedio u meču koji je bio neizvjestan do zadnje sekunde a rezultat je bio 7:6

Podsjećamo da je Anes Bostandžić proteklu  Karate1 Premijer ligi radio u Parisu i bio srebreni. Također je na proteklom evropskom prvenstvu u Gruziji ponio naslov prvaka Evrope u u21 +84 kg.