·

Zrinjski eurogolom Jankovića napravio veliki korak ka play-offu Konferencijske lige

04/08/2022
1 minuta čitanja

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su kazahstanski Tobol Pod Bijelim brijegom u Mostaru rezultatom 1:0 u prvom susretu 3. pretkola UEFA-ine Konferencijske lige te su napravili veliki korak ka plasmanu u play-off

Detalji s utakmice između Zrinjskog i Tobola (Foto: HŠK Zrinjski)

Bila je to tvrda utakmica koja nije ponudila naročito dopadljivu nogometnu predstavu, a aktuelni prvak BiH je u prvom poluvremenu imao više od igre, ali teško je stvarao prave prilike.

Mostarci su najviše opasnih napada izveli preko lijeve strane po kojoj je oridnirao Ćuže, ali u nekoliko navrata izostao je kvalitetan zadnji pas. S druge strane, defanzivno orijentisani gosti su bili najbliži golu u 45. minuti.

Deble se pored Barišića izborio za prostor, šutirao je, ali prečka spasila Zrinjski i na odmor se otišlo bez golova.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Zrinjski je ostao s igračem manje. Ćorluka je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, te je ostavio svoj tim na cjedilu.

Tobol je potom bio nešto ofanzivniji, ali na terenu se nije previše osjetilo da imaju igrača više. Zrinjski je i dalje pokušavao doći do gola, a za takav pristup nagrađeni su u 76. minuti.

Janković je direktno iz kornera šutirao i na fenomenalan način postigao gol koji se ispostavio dovoljnim za veliku pobjedu. Do kraja su gosti dobili crveni karton u 84. minuti kada je isključen Tomašević i obje ekipe su susret okončale s deset igrača.

Najbolju šansu za izjednačenje Tobol je imao u 90. minuti kada je Žumašev izbio sam pred Čondrića, ali je golman Zrinjskog odbranio. U sudijskoj nadoknadi Bilbija je glavom šutirao iz dobre pozicije, ali preko gola i ostalo je 1:0.

Zrinjski za vikend neće igrati ligašku utakmicu protiv Sloge pa će odmorni za sedam dana u Kazahstanu pokušati ostvariti historijski uspjeh i plasirati se u play-off.