Briljantna asistencija Džeke za samouvjerenu pobjedu Fenerbahčea nad nizozemskim timom u play-offu

24/08/2023
1 minuta čitanja

Fudbaleri Fenerbahčea ostvarili su ubjedljivu pobjedu u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige protiv ekipe Twentea rezultatom 5:1, uz dodatni doprinos Edina Džeke u vidu sjajne asistencije

Trener Fenerbahčea, Ismail Kartal, odlučio je rotirati tim za današnju utakmicu, a napad je predvodio Michy Batshuayi umjesto našeg Edina Džeke.

U vrlo dinamičnom ambijentu, gosti su bolje započeli meč. U 20. minuti, Manfred Ugalde je postigao gol za vođstvo ekipe iz Nizozemske.

Ipak, uslijedio je brz odgovor. Jayden Oosterwolde je izjednačio rezultat u 33. minuti, a do kraja prvog poluvremena gosti su ostali s igračem manje na terenu. To je pomoglo Fenerbahčeu da stvori značajnu prednost pred revanš utakmicu.

Drugo poluvrijeme donijelo je pravu rapsodiju Fenerbahčea. Gol Michy Batshuayija iz 54. minute je poništen zbog ofsajda, ali je zato Sebastian Szymanski postigao gol za preokret u 60. minuti.

Samo tri minute kasnije, Irfan Can Kahveci je postigao gol za vođstvo 3:1, a u 70. minuti na teren je ušao i naš Edin Džeko.

Kapitenu Fenerbahčea i članu reprezentacije Bosne i Hercegovine trebale su samo četiri minute za sjajnu asistenciju. Pokazavši fizičku snagu, uspio je nadmudriti svog čuvara i istovremeno precizno asistirati za gol Kahvecija, koji je također bio neometan i postigao još jedan gol.

Utakmica je završena rezultatom 5:1, jer je Dušan Tadić u posljednjim sekundama pogodio s bijele tačke, pa tako istanbulski klub ima veliku prednost uoči revanša u Enschedeu. Fenerbahče s ovakvom ekipom definitivno ima šta da pokaže i u slučaju plasmana u grupnu fazu, što ne bi smjelo biti upitno nakon večerašnje utakmice.

Rezultat i strijelci:

Fenerbahče – Twente 5:1 (Oosterwolde 33’, Szymanski 60’, Kahveci 63’, 74’, Tadić 90+2’ / Ugalde 20’)