City i Sporting odigrali neriješeno, City u četvrtfinalu Lige prvaka

09/03/2022
1 minuta čitanja

Nogometaši Manchester Cityja remizirali su bez golova u drugoj utakmici protiv Sporting Lisabona i tako ukupnim rezultatom 5:0 prošli u četvrtfinale Lige prvaka.

Nakon 5:0 u Lisabonu, nogometaši Manchester Cityja su evidentno željeli rutinski i bez velikih gubitaka privesti posao kraju. Iako se očekivalo da će zaigrati dosta mlađih igrača, Pep Guardiola je danas izveo vrlo snažan sastav.

City je prijetio od starta utakmice, a prvu veliku priliku u 24. minuti imao je Phil Foden, ali je golman gostiju odlično zaustavio udarac.

Antonio Adan je bio odličan na golu Sportinga i pet minuta prije kraja prvog dijela kada je Raheem Sterling bio u velikoj šansi. Bez pogodaka otišlo se na odmor.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme City je postigao gol. Gabriel Jesus je pogodio i proslavio pogodak, ali je on poništen nakon VAR asistencije.

Jesus je odlično zaprijetio i u 56. minuti. Brazilac se namjestio na desnu nogu driblingom, ali je šutirao direktno u raspoloženog Adana.

U nastavku utakmice Pep Guardiola je zamijenio golmana i pružio priliku Scottu Carsonu da brani iako se Ederson nije žalio na povredu.

Kako se meč bližio kraju, tako je i City bio znatno ofanzivniji u nadi da će doći do nove pobjede. Veliku priliku u drugoj minuti nadoknade propustio je Raheem Sterling, ali je iz peterca šutirao u vanjski dio mreže. Ostalo je 0:0 tako da je City rutinski prošao dalje.