Inter u najluđoj utakmici godine pobijedio u 95. minuti, Džeko odigrao veliku ulogu

22/10/2022
1 minuta čitanja

U derbi susretu 11. kola italijanske Serije A nogometaši Intera su u sjajnom meču kao gosti pobijedili Fiorentinu rezultatom 4:3, a bh. napadač Edin Džeko ušao je u igru i pomogao Nerazzurrima da dođu do važna tri boda.

Inter je poveo već u 2. minuti kada je Barella na sjajno dodavanje Lautara Martineza pogodio za 1:0, a kada je Lautaro majstorskim golom u 15. minuti povisio na 2:0, činilo se da je sve gotovo.

Ipak, Viole se nisu predavale i smanjile su preko Cabrala iz penala u 33. minuti. U 60. minuti Ikone je sve majstorski uradio i izvanrednim udarcem je poravnao na 2:2 nakon čega je Simone Inzaghi u igru ubacio Edina Džeku.

Taj potez se ispostaviojako bitnim, jer je Dijamant u 73. minuti izvanredno uposlio Lautara kojeg je srušio golman Fiorentine, a nakon toga je sudija Valeri pokazao na bijelu tačku.

Argentinac je preuzeo odgovornost i vrlo preciznim udarcem donio je vodstvo Interu rezulltatom 3:2. I kada se činilo da gosti nose puni plijen, srbijanski napadač Luka Jović je u 90. minuti izjednačio na 3:3.

Ali, to nije bilo sve u nezapamćenoj drami, jer je u 95. Mkhitaryan donio pobjedu Interu u nevjerovatnom meču koji će se dugo pamtiti. Akciju kod ovog gola također je počeo Edin Džeko koji je imao veliku ulogu u ovoj pobjedi Intera.

Inter će u narednom kolu dočekati Sampdoriju, dok će Fiorentina gostovati Speziji.

Rezultat i strijelci:

Fiorentina – Inter 3:4 (Cabral 33’ pen., Ikone 60’, Jović 90’ / Barella 2’, Lautaro Martinez 15’, 73’ pen., Mkhitaryan 90+5’)

Prethodni tekst

Meloni dobija čestitke sa svih strana: Desničari slave novu italijansku vladu, oglasio se i Biden