I to se desilo: Inter Miami postigao tri gola, a Messi se nije upisao u strijelce

24/08/2023
1 minuta čitanja

Lionel Messi je prekinuo svoj čudesni niz u kojem je u sedam uzastopnih utakmica u dresu Inter Miamija pogađao protivničke mreže

Messi je u sedam prvih utakmica za Inter postigao ukupno deset golova, a mrežu protivnika je tresao barem jednom u svakom duelu. No, u susretu polufinala US Open Cupa protiv Cincinnatija tom nizu je došao kraj.

Inter je izbacio Cincinnati nakon izvođenja penala, a susret je završen rezultatom 3:3. Nakon 90 minuta na semaforu je stajalo 2:2, a u dodatnih 30 minuta obje ekipe su postigle po jedan gol.

Iako nije bio strijelac, Messi je upisao dvije asistencije od kojih je posebno važna ona u 90+7. minuti kada je filigranski precizno asistirao Campani koji je pogodio za 2:2 i odveo susret u produžetke.

Prilikom izvođenja penala Messi je prvi šutirao za Inter i pogodio je, no taj pogodak mu se ne računa u čudesan niz koji je prekinut.

Inter Miami će u finalu US Open Cupa igrati protiv Houston Dynama 27. septembra u 22:00 sata kada će Messi imati priliku osvojiti drugi trofej u dresu floridskog kluba.