OVA NOĆ ĆE CONTEU OSTATI U LIJEPOM SJEĆANJU: Pogledajte kako su Harry Kane i ekipa ponizili Everton na svom terenu

07/03/2022
1 minuta čitanja

Spursi su večeras savladali Everton sa čak 5:0 i tako se približio Manchester Unitedu koji je na petom mjestu.

Frank Lampard je jednom prilikom u ulozi TV komentatora neugodno ‘bocnuo’ navijače Tottenhama rekavši kako su on i njegovi saigrači stadion Spursa White Hart Lane zvali ‘Three Points Lane’, aludirajući na česta slavlja Chelseaja protiv gradskih rivala.

Danas White Hart Lanea više nema, ali navijači Spursa mogu likovati jer je Tottenham na svom terenu s uvjerljivih 5:0 potpuno deklasirao Lampardov Everton. Spursi su u prošlom kolu s 4:0 protiv Leedsa upisali najuvjerljiviju pobjedu pod Antonijom Conteom, a sada su još malo i popravili taj učinak.

Golijada je krenula u 14. minuti. Blizu ubačaja Sessegnona bio je Harry Kane, ali pogodak je kao autogol pripisan Michaelu Keanu. Tri minute kasnije švedski reprezentativac Dejan Kuluševski odlično je podvalio loptu za Heung-Min Sona, koji je iz prve poentirao snažnim udarcem.

Dominantnu predstavu Spursa u prvom dijelu zaokružio je najbolji strijelac u historiji kluba. U 37. minuti Harry Kane za dlaku je izbjegao ofsajd i dubinsku loptu desnog beka Matta Dohertyja pretvorio u siguran pogodak. Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom tonu.

Četrdesetak sekundi nakon nastavka Kuluševski je nakon izgubljene lopte Evertona ubacio u sredinu, a loptu je na drugoj stativi u mrežu zakucao Sergio Regulion. Pored Kuluševskog, dvije asistencije danas je upisao i Doherty. Irac je u 55. minuti fantastičnom dijagonalom pronašao Kanea, a ovaj je iz voleja postigao svoj drugi, te Tottenhamov konačni peti gol na utakmici

Tottenham sada približio na dva boda zaostatka za Unitedom na petom mjestu, uz čak dvije utakmice manje, dok je Everton koji je upisao četvrti poraz u sedmoj Lampardovoj utakmici i dalje neugodno blizu zone ispadanja.

Prethodni tekst

OVO SE PUTINU NEĆE SVIDJETI: Kineski ministar vanjskih poslova poručio – “Naša politika prema EU ostaje stabilna i neće se mijenjati zbog…”