Remijem Širokog Brijega i Radnika završena sezona u Premijer ligi BiH

29/05/2022
1 minuta čitanja

Remijem Širokog Brijega i Radnika 3:3 spuštena je zavjesa na sezonu 2021./22. u Premijer ligi BiH.

U utakmici koja nije imala rezultatski značaj Ante Živković je golovima u 13. i 24. minuti doveo Radnik u vodstvo 2:0.

Domaći su uzvratili preko Žulja u 29. minuti. U nastavku Mujan je prvo u 54. izjednačio na 2:2, a u 77. minuti isti igrač je pogodio za 3:2.

Konačan rezultat postavio je u 85. minuti Blagojević golom iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora.

Nakon 198 odigranih utakmica naslov prvaka premoćno je pripao nogometašima Zrinjskog, Tuzla City i Borac izborili su nastup u Uefinoj Konferencijskoj ligi, dok su iz lige ispali Radnik i Rudar.

Nastup u Konferencijskoj ligi osigurao je i pobjednik Kupa BiH Velež.

Rezultati 33. kola:

Velež – Sarajevo 3:0 (Zajmović 26’, 60’, 63’)
Rudar – Zrinjski 0:2 (Bilbija 66’, 86’-11m)
Leotar – Tuzla City 0:0
Posušje – Borac 3:0 (Serdarušić 31’-11m, Pavković 42’, Krišto 59’)
Sloboda – Željezničar 1:1 (Jusić 40’ / Hodžić 5’)
Široki Brijeg – Radnik 3:3 (Žulj 29’, Mujan 54’, 77’ / Živković 13’, 24’, Blagojević 85’)

Prethodni tekst

Ispraćena 12. generacija maturanata Islamske gimnazije ‘Dr. Ahmed Smajlović’ u Zagrebu

Sljedeći tekst

Talijanski nogometni stručnjak Carlo Ancelotti (62) postao je najuspješniji trener u povijesti Kupa i Lige prvaka s četiri osvojene titule.