Sarajevo u finišu utakmice pobijedilo Posušje i zadržalo stopostotni učinak u prvenstvu

06/08/2022
1 minuta čitanja

Nogometaši Sarajeva pobijedili su večeras na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u okviru 4. kola m:tel Premijer lige BiH ekipu Posušja rezultatom 1:0 te su tako zadržali stopostotni učinak na otvaranju nove sezone.

Sarajevu je prvu dobru priliku imalo već u petoj minuti kada je Džafić šutirao, ali je golman Posušja odlično odbranio.

Uslijedio je najlošiji period utakmice, a nakon pola sata igre dosuđen je penal za Sarajeva nakon što je igrač Posušja igrao rukom. Ipak, Kukić je odbranio udarac Suljića i ostalo je 0:0.

Moglo je Sarajevo i do kraja prvog poluvremena doći u dva navrata do gola, ali je Varešanović u ključnom trenutku promašio loptu, dok je Suljić pogodio prečku.

Posušje je prvi put zaprijetilo u 49. minuti kada je Dizdarević dobro odbranio pokušaj Dadića, dok je u 56. minuti Tomašević ponovo pogodio prečku, drugu za Bordo tim. Da večeras igrači Sarajeva nemaju sreće potvrdilo se i u 70. minuti kada je treći put pogođena prečka gola gostiju.

Ipak, Sarajevo je pet minuta prije kraja utakmice stiglo do zasluženog vodstva, a pogodio je Ahmetović. Nakon što se izborio za loptu, šutirao je i poslao u mrežu za erupciju oduševljenja na Koševu.

Sarajevo se večerašnjom pobjedom probilo na prvo mjesto s dva boda više od Širokog Brijega i Borca koji ima i utakmicu više. Posušje je na osmoj poziciji. Bordo tim će u već u srijedu u Zenici igrati zaostalu utakmicu protiv Tuzla Cityja, dok će Posušje u narednom kolu dočekati Slogu.