Solidna partija Muse u šokantnom euroligaškom porazu Reala na domaćem terenu

27/10/2022
1 minuta čitanja

Košarkaši Virtus Bologne pobijedili su u Madridu u 5. kolu Eurolige favorizovanu ekipu Reala rezultatom 95:92 te tako priredili jednu od najvećih senzacija dosadašnjeg dijela sezone.

Real je očekivano krenuo u dobrom ritmu i nakon prve četvrtine imali su šest poena prednosti. I do odlaska na odmor držali su se dobro te se Virtus uspio tek primaći na nešto manji zaostatak prilikom odlaska na odmor.

Ipak, veliki preokret dogodio se u trećoj dionici te se već tada znalo da nas očekuje zanimljiva završnica. Tako je i bilo pa je nakon velike drame u finišu Virtus ipak ostvario veliku pobjedu.

Goste je do trijumfa predvodio Bako sa 16 poena, dok je Teodosić ubacio 14. Deck je bio najbolji kod Reala s 28 poena, Hezonja je postigao 18.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa je na terenu proveo 28 minuta i za to vrijeme je postigao 13 poena te imao još četiri asistencije i tri skoka.

Real je nakon pet kola tek na 11. mjestu Eurolige s omjerom 2-3, koliko ima i Virtus na 14. poziciji.