sport.ba

U ENGLESKOJ SE IGRA NAJBOLJI FUDBAL NA SVIJETU: Fenomenalan meč Leedsa i Leicestera

24/02/2024
1 minuta čitanja

U jednom od najuzbudljivijih mečeva 34. kola Championshipa, timovi Leeds United i Leicester sastali su se na stadionu Elland Road. Domaći Leeds je ostvario impresivnu pobjedu rezultatom 3:1, pružajući publici nezaboravno iskustvo.

Leicester je poveo u 15. minuti preko Faesa nakon prekida, ali su propustili brojne prilike za dodatne golove, što se na kraju osvetilo. Leeds je uspio izjednačiti u 80. minuti preko Connora Robertsa, a samo tri minute kasnije mladi Archie Gray donosi preokret postigavši drugi gol za Leeds. Konačni udarac Leedsovoj pobjedi dao je Daniel James u četvrtoj minuti nadoknade.

Ova utakmica je pokazala visok nivo fudbala koji se igra u Championshipu i dokazala da oba tima zaslužuju povratak u Premiership. Iako je Leicester ostao vodeći na tabeli sa 78 bodova, Leeds je na drugom mjestu sa 72 boda, dok Ipswich i Southampton dišu za vratom.

Ovaj spektakl na Elland Roadu samo je potvrdio reputaciju engleskog fudbala kao jednog od najuzbudljivijih i najkvalitetnijih na svijetu.