U najvećem hrvatskom derbiju, Hajduk savladao Dinamo i donio ludu završnicu prvenstva

20/04/2022
1 minuta čitanja

Prvenstvo u Hrvatskoj odavno nije bilo dramatičnije. Tome je doprinio Hajduk koji je savladao Dinamo i vratio se u borbu za titulu prvaka Hrvatske, a rezultatu se obradovao i Osijek koji je sada na samo dva boda od vrha.

Prvo poluvrijeme proteklo je u manjoj ofanzivi Hajduka, ali i dvije dobre šanse za Dinamo koji je bio nešto konkretniji. Bez golova otišlo se na odmor.

U 63. minuti vidjeli smo jedini gol na utakmici. Iskusni napadač i bivši reprezentativac Hrvatske Nikola Kalinić lijepo je pogodio lijevom nogom za vodstvo Splićana i erupciju oduševljenja vatrenih navijača na Poljudu.

Najbolju šansu za Dinamo promašio je u 79. minuti Marko Tolić koji je vodio loptu do ruba šesnaesterca, a onda šutirao tik pored lijeve stative golmana Lovrea Kalinića.

Ostalo je 1:0 tako da imamo tri kluba u četiri boda na vrhu tabele HNL-a. Bosanskohercegovački reprezentativac Amer Gojak igrao je za goste od prve do 54. minute.