Nurkić: Kada gubimo nemamo podršku u pravom smislu te riječi, čast izuzecima

17/08/2023
1 minuta čitanja

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić nakon pobjede protiv Mađarske (103:78) izjavio je da reprezentacija ima podršku kada pobjeđuje, a kada gubi da to baš i nije slučaj

Nurkić, koji je ubacio 12 poena i ostvario 10 skokova, smatra da je naš tim pokazao ozbiljnost i da svakim mečom raste.

“Pokazali smo ozbiljnost. Svaku utakmicu koristimo kao pripremnu, jer ih nismo imali puno. Razumijemo da imamo podršku kad pobjeđujemo, a kad gubimo da to nije podrška u pravom smislu riječi. Čast izuzecima”, rekao je Nurkić i dodao:

“Svjesni smo svojih mana, dajemo sve od sebe. Napravili smo dobru stvar, obećali smo da idemo u drugi krug i da je cilj da osvojimo turnir”, kazao je košarkaš Portlanda.

BiH je zauzela drugo mjesto iza Poljske u svojoj kvalifikacionoj grupi i izborila je polufinale pretkvalifikacija za Olimpijske igre. Meč je zakazan za petak od 20:30, a rival će biti selekcija Izraela.

Samo prvi tim, koji osvoji finale i cijeli turnir, izborit će plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre koje se naredne godine igraju u Parizu.